Edugain Q&A

Algebra


 

The cost of 2kg of apples and 1kg of grapes on a day was found to be $160.After a month, the cost of 4kg of apples and 2kg of apples is $300. Represent the situation algebraically 


Respond to this discussion

You need to login to write a comment
Back to top